Başkan Aslan’dan Engelli Kübra’ya Sürpriz

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Karaisalı’nın Eğlence mahallesinden olan ve Adana’da ikamet eden bedensel engelli Kübra Bozkurt’a unutamayacağı bir sürpriz yaptı.

Doğuştan belden aşağısı tutmayan 15 yaşında ki Kübra Bozkurt, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’dan akülü tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Bozkurt’un isteğini geri çevirmeyen Aslan, personellerine talimat vererek, işlemlerin bir an önce tamamlanmasını söyledi. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne Bozkurt’un evraklarını teslim eden belediye personelleri, akülü tekerlekli sandalyeyi teslim aldı. Başkan Aslan, Kübra Bozkurt’a evinde sürpriz yaparak, akülü tekerlekli sandalyesini hediye etti.

Bedensel engelli Kübra Bozkurt’un akülü tekerlekli sandalye hayalini gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Bu anlamda elimizden geleni yaparak tüm imkanlarımızı seferber ederiz. Kübra kardeşimizin yüzünde ki gülüşü görmek bizim için dünyanın en büyük mutluluğu oldu” dedi.

Kübra Bozkurt ise, akülü tekerlekli sandalye rüyasını gerçekleştiren Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’a teşekkür etti.

Kübra Bozkurt’un babası Hakim Bozkurt, Başkan Aslan’ın hassasiyetine hayran kaldıklarını belirterek, “Kızım başkanımız Aslan’dan akülü tekerlekli sandalye istemişti, çünkü bunu çok istiyordu. Kızımın rüyası kısa süre içinde gerçeğe dönüştü. Saadettin Aslan, yavrumuzun dileğini gerçekleştirdi, Allah da onun sırtını yere getirmesin” dedi.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir