Başkale Belediyesinden Taziye Evi Yapımı

Van’ın Başkale Belediyesi tarafından Hafiziye Mahallesi’nde bin kişilik bir taziye evi yapımına başlandı.

Van’ın Başkale Belediyesi tarafından Hafiziye Mahallesi’nde bin kişilik bir taziye evi yapımına başlandı.

Başkale Belediye Başkan Vekili ve Kaymakam Abdulselam Öztürk, göreve atanmasının ardından ilçede verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor.

Hafiziye Mahallesi’nde yapılmasına başlanan taziye evinin bin kişilik kapasite ile üç kattan oluştuğu; alt katının erkeklere, ikinci katının kadınlara ve en üst katının ise Kur’an kursu olacağı belirtildi.

Taziye evine arazi şartlarından dolayı toprak kayması olduğu için 30 metre uzunluğunda 9 metre yüksekliğinde istinat duvar yapıldı.

Mahalle sakinleri, taziye evinin yapılmaya başlanmasından memnun olduklarını belirterek, “Mahallemizde taziyelerimizde yer sıkıntısı yaşıyorduk. Böyle bir hizmeti sunduğu için belediye başkan vekilimize teşekkür ediyoruz” dediler.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Vekili Öztürk, Hafiziye Mahallesi’nde başlatılan taziye evi yapımının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, Kadın Emek Pazarı binasının da çevre düzenlemesi çalışmalarının tamamlandığını ve yakında halkın hizmete açılacağını söyledi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir