Dünya Offshore Şampiyonası 2’nci Ayağı Adana’da Başlıyor

DÜNYA Offshore 225 Şampiyonası’nın ikinci ayağı cumartesi günü Adana’da başlıyor.

DÜNYA Offshore 225 Şampiyonası’nın ikinci ayağı cumartesi günü Adana’da başlıyor. Organizasyonun ilk gününde Adana Büyükşehir Belediyesi Sıralama Turları için Seyhan Baraj Gölüne inecek olan tekneler pazar günü de Adana Valiliği “Adana Grand Prix” için start alacak. Her iki yarışta saat 16.00’da başlayacak.

Adana Yelken Kulübü Başkanı Ziya Alim Koçer liderliğindeki Adana Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Dünya Offshore Şampiyonasına katılacak olan tekneler de Adana’ya gelerek son eksikliklerini tamamlıyorlar. Adana organizasyonunda İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık sorumluluğunda Serdar Özer, Emre Güler, Esra Şenher ve Atilla Çeker ile birlikte Adana Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri İlker Danışoğlu görev alıyorlar.

Adana Yelken Kulübü Başkanı Ziya Alim Koçer “Dünya Offshore Şampiyonasının Nisan ayı başında Suudi Arabistan’ın Yanbu kentinde yapılan 1’nci ayağına katılan tekneler İskenderun limanı üzerinden Adana’ya konvoy halinde ulaştı. Tüm Offshore yarış teknelerinin hafta sonu heyecanına hazır hale gelmesi için ekipler büyük bir gayretle çalışıyorlar. Cuma günü öğleden sonra teknelerin şehir tur ile başlayacak olan Adana’daki offshore heyecanı Cumartesi ve Pazar günleri Adana Yelken Kulübü önündeki Seyhan Baraj gölünde oluşturulacak parkurda gerçekleşecek. Dünya Offshore Şampiyonasının Adana Grand Prix yarışına Amerika, Fransa ve İtalya gibi farklı ülkelerden ünlü pilotlar katılacaklar. Dünya Offshore Şampiyonası’nda Suudi Arabistan Grand Prix yarışını kazanan Yuka Yacht ekibi 220 puan ile lider durumda bulunuyor” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir