FIRAT ÜNİVERSİTESİNDE “ENGELLİLERLE 360 İLETİŞİM” KONULU EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ…

Fırat Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Fırat Kızılay Öğrenci Topluluğu tarafından “Engellilerle 360 İletişim” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen eğitim seminerine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Belediye Başkan Yardımcısı Mashar Ayaz, Fırat Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hatice Eröksüz, Engelliler Dernek Başkanları, öğretim üyeleri, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.
Fırat Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hatice Eröksüz, merkezilerinin 2009 yılında kurulduğunu ve o günden beridir faaliyetlerinin artarak devam ettiğini söyledi.
Merkez sayesinde Üniversitede eğitim gören engelli öğrencilerin karşılaştıkları sorunların çözümü noktasında destek verdiklerini belirten Prof. Dr. Eröksüz, Engellilerle ilgili Elazığ’da ki sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaptıklarını söyledi.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, engelli öğrencilerin rahat bir eğitim hayatı sürdürmeleri noktasında Üniversite de Engelsiz yaşam için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirtti.
Düzenlenen eğitim seminerine Engelliler İletişim Uzmanı Mehmet Kızıltaş katıldı.
Seminer sonunda Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, seminere konuşmacı olarak katılan Mehmet Kızıltaş’a günün anısına plaket takdim etti.

Gülhan UZUN

gülhan uzun

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Sayın UZUN, Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden pedagojik formasyon eğitimi alarak öğretmenlik mesleğini icra etmiştir. Şu an ÇAPANOĞLU MEDYA GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANLIĞI’na devam etmekte olan Gülhan UZUN aynı zamanda grubumuzda bulunan gazete ve dergilerimizde Yerel Yönetimler Asistanlığı yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir