Başkan Sözlü: “Cumhuriyet Nesli Olarak Yaşadığımız Coğrafyayı Kıymetlendirmeliyiz”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi ile bir araya geldi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyi Sözlü, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi ile bir araya geldi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 14 Mayıs’ta temeli atılacak olan Ceyhan Cem evi için Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi’nin düzenlediği yardımlaşma ve dayanışma gecesine katıldı. Programda konuşan Başkan Sözlü, Anadolu’nun yurt olmasında Alevilerin de katkısı olduğunu belirtirken, “Cem evinin yapılmasını gecikmiş sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Hoşgörü iklimini hakim kılmak hem geçmişimize hem de bugünümüze karşı önce insanlığımızın sonra da kamuya hizmetle görevli oluşumuzun bir gereği” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin şerefli vatandaşlarının yaşadıkları ülkede, şehirde yaşarken haz almasını önemsediklerini ifade eden Başkan Sözlü, “Cumhuriyet Türkiye’sindeyiz ve bizler Cumhuriyet’in nesli olarak bu coğrafyayı kıymetlendirmeliyiz. Bunun yolu da ecdadımızın bıraktığı eserlere yenilerini eklemekten geçiyor” şeklinde konuştu.

Sabiha BAŞARAN

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir